Опрема за снимање

Logo
 • NIKON Z 6II Essential Movie Kit

  Без разлика дали сте професионалец или почетник, Nikon Z 6II Essential Movie Kit ви ги дава основните алатки кои Ви се потребни за да ја подигнете на повисоко ниво својата видео содржина. Nikon Z 6II нуди исклучително квалитетен видео запис без разлика на бројот на слики во секунда. Ви дава одличен 4К филм процесиран од 6К резолуција со полно отчитување на пикселите. Вграденото намалување на вибрации со пет оски работи заедно со електронскиот VR за фантастично стабилни слики. Повеќе информации на: https://bit.ly/3brBkzb

 • NIKKOR Z 24-120mm f/4 S

  Широкоаголен телефото зум објектив со бленда f/4. Одличен објектив за снимање на видео. Автофокусот е мазен и безшумен практично без поместување и промена на фокусот. Доколку преминувате од внатрешен во надворешен простор или помеѓу темни и светли сцени, стабилната контрола на експозицијата овозможува природна промена на осветлувањето за прекрасни природни слики. Одличното флексибилно фокално растојание од 24-120мм Ви овозможува да ги ги покриете сите агли без промена на објективот. Повеќе информации на: https://bit.ly/3oQWCt7

 • NIKKOR Z 35mm f1.8 S

  Супериорната резолуција на овој објектив овозможува секој дел од сцената реално да се пренесе. Доловете повеќе детали и прикажете ги вистинските бои, целосно- дури и кога снимате со целосно отворена леќа. Автофокусот е практично безшумен, заради што овој објектив е идеален за снимање на видео и фотографија. Елекртомагнетната бленда на објективот обезбедува прецизна експозиција за време на брзо рафално снимање. Повеќе информации на: https://bit.ly/3zUG21Q

 • ZHIYUN Weebill 2 Combo

  ZHIYUN Weebill 2 е моќен DSLR гимбал стабилизатор. Динамичка стабилизација, нов алгоритам, 7.32cm екран во боја осетлив на допир за моментални подесувања видео надзор во реално време (кога се користи со предавател Video Transmission AI), како и наследството од класичниот дизајн за снимање под низок агол кој заштедува напор. Повеќе информации на: https://bit.ly/3SpemcH

 • ZHIYUN Five Ray Combo

  За совршено осветлена уметничка креација, ви го претставуваме Zhiyun FIVERAY FR100C, светлосен (елемент) стап од 100W што комбинира одлична техника и извонредна преносливост. Заблескајте силно, блескајте брилијантно за вашата креација со FIVERAY. Повеќе информации на: https://bit.ly/3BGyUYn

 • Insta360 One X2

  ONE X2 е Insta360 џебна акциона VR камера со режим со двојна и единечна леќа. Во режим на двојна леќа, кој се вика и 360 Cam режим, камерата ги користи предната и задната леќа истовремено за снимање на импресивно 360o видео во 5,7К резолуција со автоматско внатрешно спојување. Постои и iOS / Android апликација со помош на која може да се движите низ снимката и да изберете одреден агол, перспектива на видеото и да го споделите директно на социјалните мрежи. Повеќе информации на: https://bit.ly/3ztPOGN

 • Insta360 Selfi Stick

  На располагање ќе имате селфи стап од 3м. Идеален за создавање на различна перспектива, покрај тоа што е невидлив во обработка на видеото, може да ви овозможи и перспектива на дрон. Идеален за нови креативни идеи. Повеќе информации на: https://bit.ly/3vCaY4B

 • Saramonic CamMic+

  Лесен насочен кондензаторски микрофон кој додава висококвалитетен звук на Вашиот DSLR фотоапарат и камкордер. CamMic + има 80Hz low-cut филтер. Интегрираниот носач го изолира вашиот микрофон од удари и вибрации кои може да се мешаат со вашиот звук. Повеќе информации на https://bit.ly/3vz8PGQ

 • Saramonic Blink500 Pro B2

  Ултракомпактен 2.4GHz двоканален безжичен микрофонски систем со Lavalier. Неверојатно компактен, лесен и едноставен за користење. Безжичен микрофон систем за 2 лица, за DSLR mirrorless и видео камери, или за мобилни уреди кој овозможува прецизен, квалитетен звук за емитување. Повеќе информации на: https://bit.ly/3OVw1Wv

 • Manfrotto 500 Fluid Video Head Flat Base with 190X Video Alu Tripod

  Видео систем составен од флуидна видео глава MVH500AH и наменски 190Х Video алуминиумски статив, овозможува најголема разновидност и практичност на носење, за секое движење на камерата да биде глатко. Главата има однапред подесена противтежа од 2,4кг на 55мм C.O.G., но може да поддржи до 5кг опрема. Повеќе информации на: https://bit.ly/3Qiy1sQ

 • Manfrotto Fast GimBoom Carbon Fibre

  Од ниво на земја до позиција над глава (перспектива на дрон), новиот Manfrotto GimBoom Ви овозможува да добиете разновидна и флекцибилна употреба на Вашот Гимбал, подигнувајќи ги вашите продукциски вредности на следно ниво. Благодарение на неговите 3/8” и 1/4” завртки за прицврстување на врвот, GimBoom гарантира лесно поврзување со вашиот Гимбал. Исклучително е компактен (големина на рачен багаж со 51цм минимална работна висина) и лесен (800гр). Повеќе информации на: https://bit.ly/3zwl2gA

 • Manfrotto quick release catcher

  Manfrotto MVAQR е систем за брзо отпуштање каде со едно движење го одвојувате гимбалот, каметата и различните додатоци од стативот, а исто така лесно ги враќате на стативот. Направен од тврдо елоксиран, машински обработен алуминиум, оваа цврста врска може да носи до 20кг. Повеќе информации на: https://bit.ly/3zmxBeg

 • Manfrotto Qr gimboom plate

  Manfrotto MVAQR-GIM-PLATE плочка за нивелирање со брзо отпуштање со агол на поместување од 15°. Може да се користи за брзо нивелирање на камерата на нерамен терен. Дизајнирана е да го намали времето кое е потребно за промена на типоди, опрема за контрола на движењето и стабилизатори во брзо, креативно окружување. Во основата на овој револуционерен систем е сет од рамна база и плоча кој создава универзален тип на конектор. Повеќе информации на: https://bit.ly/3vB07HO

 • Joby GorillaPod Rig

  JOBY Tripod GorillaPod Rig е флексибилен трипод за DSLR фотоапарати и дополнителна опрема. Креирајте професионални видео записи, макро фотографии и многу повеќе со помош на овој трипод на кој може истовремено да се постави DSLR плус микрофон и светла со вкупна тежина до 5кг. Посегува прецизно дизајнирана топчеста глава со Arca-Swiss® плоча. Повеќе информации на: https://bit.ly/3QdKA8U

 • Joby Beamo LED

  LED светло кое ќе направи да изгледате одлично каде и да се наоѓате! Дизајнирано за сите создавачи на содржина на кои им е потребен професионален изглед за нивните патувањa. Супер компактно и преносливо LED светло. Дизајнирано да ги намали недостатоците и да произведе сјајна нијанса на кожата. Постои можност за безжично полнење. Повеќенаменско, водоотпорно и робустно- совршен за надворешни услови. Уникатни двојни носачи за додавање на дополнителна опрема. Повеќе информации на: https://bit.ly/3QgCfBf

 • Joby GorillaPod Magnetic 325

  Компактен, флексибилен трипод со магнетни ногарки кој ви овозможува повеќе опции за монтажа на вашите акциона камера или смртфон. Новата вградена топчеста глава со нагиб од 90° го прави брзо снимањето во пејсажен или портретен режим! Едноставно залепете го на било која магнетна површина, подесете го аголот и снимајте! Повеќе информации на: https://bit.ly/3BEMjjr

 • Manfrotto Trigrip Difflector 1.2m SofSil

  Прва во светот рефлекторска плоча со двојна намена која може да се користи како дифузер (2,3 stops) и рефлектор со одбивање. Единствената ткаенина развиена за овој производ и овозможува на светлината да помине низ едната страна и да се одбие од другата страна, што го прави навистина разноврстен без разлика на условите на осветлување. Повеќе информации на: https://bit.ly/3QgjdLl

 • Lowepro ProTactic BP 450 AW II

  Професионален ранец за камера кој ви овозможува разновидност и заштита на опремата. Оваа втора генерација на високи перформанси нуди прилагодлива внатрешност, повеќе пристапни точки, можност за модуларно надворешно прицврстување, конвертибилен каиш и вклучува помошна торбица, држач за шише за вода, чаша за статив и два брзи ремени. Повеќе информации на: https://bit.ly/2KcwPXE

 • SanDisk Ultra 3D 1TB SSD

  Забрзајте ја Вашата работа на сите полиња. Направете апликациите да побрзо се читаат и фајловите да се преместуваат побрзо-плус ќе добиете подолг животен век на батеријата и многу поладно и потивко работење на вашиот компјутер. Моќните 3D NAND и nCache 2.0 технологии овозможуваат подобро искуство, испорачуваат молњевита брзина и издржливост без разлика дали уредувате видео или само сурфате на интернет. Повеќе информации на: https://bit.ly/3BAGLGD

 • SanDisk SDXC Extreme Pro 256GB

  Припаѓа на групата на UHS-II картички дизајнирани за целосна поддршка на напредните финкции на DSLR фотоапарати, како висок број на рафали, сликање во висока резолуција во RAW и JPEG формат, снимање 4К видео со голем број на фрејмови по секунда, но исто и за снимање во Full HD. Брзината на читање е 300MB/s и брзината на запис е 260MB/s. Повеќе информации на: https://bit.ly/3vC6z1A

 • SanDisk CF express 256GB

  Со брзина на читање до 1700 MB/s и брзина на запис до 1400 MB/s, ќе добиете многу мало каснење во текот на снимање со големи брзини и подобрена ефикасност на текот на работа која е далеку над се што овозможуваат постојните SanDisk мемориски картички. Оваа картичка овозможува лесно, RAW 4K видео снимање со одржливи перформанси. Повеќе информации на: https://bit.ly/3PVQR9j

 • SanDisk micro SDXC UHS I 256GB

  Совршен придружник за вашата камера, фотоапарат, смартфон или таблет. Со брзина на запис од 90MB/s и брзина на читање од 160MB/s, оваа картичка е одлична за динамично фотографирање на акција, за фотографирање со висок степен на рафал, за Full HD и за 4К видео. Повеќе информации на: https://bit.ly/3QhCzzP

 • SanDisk Extreme Pro CFexpress card reader

  Со USB 3.1 Gen2 брзина, SanDisk Extreme PRO® CFexpress® читачот на картички ги оптимизира перформансите на CFexpress® картичките тип В за непречен, ефикасен работен тек од почеток до постпродукција. Исто така е поврзан со USB-C™ за да се користи ос најновите компјутери и доаѓа со USB-C™ кабел од половина метар за флексибилност на USB-C™ читачот. Повеќе информации на: https://bit.ly/3BEZ3H1